• Aktivity žiakov

•

Športové hry žiakov s mentálnym postihnutím sa začali organizovať už v roku 1974, na základe rozhodnutia  MŠ.  Hlavným cieľom bolo podporovať výchovno-vzdelávaciu prácu špeciálnych škôl, rozvíjať záujmovú činnosť a prehlbovať telesnú zdatnosť žiakov. Športové hry v minulosti prebiehali v školských, okresných, krajských a celoslovenských kolách.

Naša škola aj naďalej zachováva dlhoročnú tradíciu športových hier žiakov s  mentálnym postihnutím a pravidelne ich organizuje .Každý rok pozýva špeciálne školy z Trnavy a okolia, ale aj klientov DSS.

Súťaží sa v ľahkoatletických disciplínach: v behu na 60m, 400m, 800m v štafetách, v hode kriketovou loptičkou  alebo  granátom, v skoku do diaľky  alebo  výšky a kolektívnych hrách: minifutbale, vybíjanej a tento rok po prvýkrát aj v netradičnom športe Boccia.

Športové hry sú vyvrcholením celoročnej  prípravy na hodinách Tv a športových krúžkoch. Žiaci dosahujú výborné časy a výkony porovnateľné so zdravou populáciou. Po skončení je slávnostné  dekorovanie  víťazov. Samozrejme organizátori  nezabúdajú  ani na ostatných súťažiacich a každá výprava si odnáša vecný dar a ocenenie, ktoré môžu byť odovzdané iba vďaka sponzorom. Poďakovanie patrí mestu Trnava, ktoré každoročne prispieva dotáciou cez projekt.

Najlepší  dostanú šancu reprezentovať školu  na  Športových hrách integrovaných žiakov v Bratislave, kde súťažia s bratislavskými základnými školami s rôznym postihnutím. Ani tu sa nestratia a prinášajú medaily a dobré umiestnenia.